Menu Zavřeno

Historie klubu

Počátky tenisu ve Štětí se začínají datovat rokem 1972. V tomto roce se konala první schůze příznivců bílého sportu z blízkého okolí pánů Řeháčka, Ličáka a Maximoviče, kteří přišli s nápadem vytvoření tenisového klubu. O rok později, tedy v roce 1973, započaly práce na výstavbě tenisových kurtů a potřebného zázemí. Tyto práce, ke kterým mimo stavby samotných tenisových dvorců patřilo také srovnání a úprava okolního terénu, trvaly do roku 1975.

25. září roku 1975 si pánové Řeháček a Ličák mohli poprvé zahrát tenisové utkání na nových antukových kurtech ve Štětí. Tímto okamžikem byly položeny základy nejen pro tenisové zápasy a turnaje, ale byl rovněž odstartován proces výchovy mladých tenisových nadějí.

Přibližně pět let po dokončení výstavby antukových dvorců, tedy v roce 1980, byla započata stavba přilehlé budovy. Stavba Budovy, do které byly situovány šatny, klubovna a veškeré zázemí, trvala dlouhé 3 roky a dokončena byla v roce 1983.

Dalším krokem ke zlepšení areálu byla pokládka kabelů a následná výstavba osvětlení dvorců č.1 a 2 roku 1992.

Nynnější stav areálu je výsledkem částečné rekonstrukce z roku 2004, kdy byla opravena a zpevněna střecha budovy a byly opraveny šatny a zázemí. Dalším zásadním rokem pro tenisový klub byl rok 2011, kdy bylo modernizováno zastaralé osvětlení.

Další zásadní změnou prošel areál v roce 2015, kdy byl vybudován čtvrtý antukový kurt a víceúčelový kurt s umělým povrchem, osvětlením a odrazovou stěnou.